Victorie de moral pentru Timișoara. Bănățenii au câștigat pe terenul Chiajnei

ACS Poli Timișoara a debutat cu dreptul în noul sezon al Ligii 1. Bănățenii au câștigat cu 1-0 pe terenul Chiajnei.

Prima repriză a fost la discreția țimișorenilor. Munteanu (’13, ’41), Melinte (’16), Artean (’26), Vașvari (’32) și Bud (’38) au avut golul în bocanc, ratând din poziții ideale.

Bănățenii au dezghețat tabela în debutul actului secund. Bîrnoi a deschis scorul cu o lovitură de cap imparabilă (’50). Ilfovenii au fost aproape de egalare după nici două minute, prin Tipuric, care a trimis cu capul puțin alături din interiorul careului (’52). Nici Cristescu nu a fost mai norocos, reluând tot cu capul pe lângă dintr-o poziție excelentă (’82). S-a terminat 0-1, o victorie de moral pentru Timișoara.

15 iulie 2017

Un comentariu To “Victorie de moral pentru Timișoara. Bănățenii au câștigat pe terenul Chiajnei”

1. Va oferim urgent lucru pe internet exclusiv: cautam persoane capabile sa obtina chiar din prima luna rezultatele pe baza carora sa castige 1500 RON (lei noi) lunar. Oferim contract de comision care va garanteaza plata rezultatelor. Ne gasiti la adresa de email: cristianproject210@gmail.com