VIDEO | Farul - Sepsi 0-4. Sărbători pascale nefericite pentru trupa lui Hagi VIDEO | Farul - Sepsi 0-4. Sărbători pascale nefericite pentru trupa lui Hagi
Florin Manea aruncă bomba! Radu Drăguşin, OUT de la Tottenham? „Nu rămâne dacă nu joacă” Florin Manea aruncă bomba! Radu Drăguşin, OUT de la Tottenham? „Nu rămâne dacă nu joacă”
VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute VIDEO | Scandări xenofobe în tribună la Farul – Sepsi. Meciul a fost întrerupt mai multe minute
Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini Două finale pe aparate pentru junioarele tricolore, la CE de la Rimini
VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv VIDEO | CSO Voluntari - CSM Oradea 87-77. Ilfovenii împing semifinala Ligii Naţionale în meciul decisiv
Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV Trei oferte refuzate de Dani Coman! Clubul cu care se află în negocieri fostul preşedinte de la Hermannstadt | EXCLUSIV

VIDEO | CSO Voluntari, ultima semifinalistă a Ligii Naţionale de Baschet masculin. Victorie în decisivul cu CSU Sibiu

Baschet Publicat de Daian Cutu pe 22 apr 2024

CSO Voluntari este ultima semifinalistă a Ligii Naţionale, după ce a învins luni, pe teren propriu, formaţia CSU Sibiu, scor 81-70 (39-38), în meciul cinci, decisiv, din sferturile de finală. Semifinalele încep în 25 aprilie, între U BT Cluj - FC Argeş Piteşti şi CSM Oradea - CSO Voluntari.

În primele partide din sferturi, la Voluntari, CSO a câştigat un meci (91-89), l-a pierdut pe următorul (96-98) şi a cedat apoi şi în prima confruntare de la Sibiu (89-90). Al patrulea meci a fost câştigat, tot la Sibiu, de CSO Voluntari, cu 74-69, astfel că la 2-2 la general a fost nevoie de partida a cincea din serie.

Anterior, în semifinale s-au calificat campioana U BT Cluj (87-68, 81-67 şi 97-48 cu Dinamo Bucureşti), vicecampioana CSM Oradea (104-78, 91-82 şi 88-66 cu CSM Constanţa), precum şi FC Argeş Piteşti (78-76, 79-73 şi 81-63 cu Rapid Bucureşti).

Astfel, în semifinale se vor duela, tot în cinci partide, U BT Cluj – FC Argeş Piteşti şi CSM Oradea – CSO Voluntari, în 25 şi 27 aprilie, 1 şi 3 mai, respectiv 7 mai, dacă e cazul.

Finala Ligii Naţionale se va juca în sistemul ”cel mai bun din şapte meciuri”.