VIDEO FCSB a încheiat cu un eșec cantonamentul din Olanda. Trupa lui Dică, învinsă de Oostende

FCSB a încheiat cu o înfrângere stagiul de pregătire din Olanda. Vicecampioana României a pierdut cu 0-2 în fața lui Oostende.

Elevii lui Nicolae Dică au evoluat cu un om în minus încă din minutul 33, când Mihai Pintilii a fost eliminat. Cyriac a deschis scorul în minutul 66, după mai multe erori în defensiva românilor. Apărarea roș-albaștrilor a cedat și cu două minute înainte de finalul meciului, când Lombaerts a închis tabela.

Denis Alibec a evoluat și el în repriza secundă, dar nu s-a făcut remarcat.

Echipa de start: Fl. Niţă – G. Enache (’50 Momcilovic), Bălaşa, Larie, Junior Morais (’85 R. Grecu) – Ov. Popescu, Pintilii – D. Man (’71 Pleaşcă), Budescu (’85 De Amorim), Fl. Tănase (’46 Filipe Teixeira) – Gnohere (’60 Alibec).