VIDEO Goooooooool Marica! Steaua, de neoprit în amicale!

Steaua a bifat o nouă victorie în cantonamentul din Turcia, scor 1-0, împotriva austriecilor de la Sturm Graz. Timo Gebhart şi-a urmărit colegii din tribună, dar Ciprian Marica şi-a făcut datoria!

Marica a obţinut o lovitură de la 11 metri în debutul partidei (’15), însă Hamroun a ratat penalty-ul (’16). Austriecii au fost aproape de gol un minut mai târziu, dar Varela a respins excelent în corner (’17). Hamroun a trecut şi el pe lângă gol, dar a trimis cu capul puţin peste poartă, din centrul careului (’41).

Golul victoriei steliste a fost reuşit de Marica, în minutul 61. Portarul lui Sturm Graz a greşit grav la reuşita românului. Bawab şi-a salvat echipa într-un moment delicat, respingând de pe linia porţii (’72), în timp ce Lovric a şutat milimetric pe lângă poarta lui Cojocaru (’73).

S-a terminat 1-0 pentru Steaua şi play-off-ul Ligii 1 se anunţă extrem de interesant!