VIDEO Rusescu e pe val! A marcat din nou în campionatul Turciei! A reuşit o „dublă” spectaculoasă cu Trabzonspor

Raul Rusescu înscrie pe bandă rulantă în Turcia. Fostul stelist a reuşit o „dublă” spectaculoasă pentru Osmanlispor, care s-a impus cu 2-1 pe terenul lui Trabzonspor.

Rusescu a deschis scorul în minutul 40, apoi a marcat pentru 2-1, în minutul 51. Atacantul român a jucat până în minutul 85, când a fost înlocuit cu Webo. A fost al patrulea meci consecutiv în care fostul stelist reuşeşte să înscrie.

În urma victoriei cu Trabzonspor, Osmanlispor a urcat pe locul 8 în clasament, cu 32 de puncte.