VIDEO Scene şocante în Turcia! Furioşi că echipa lor a retrogradat, fanii au dat foc stadionului!

Scene şocante în Turcia. Furioşi că echipa lor a retrogradat, fanii au dat foc la stadion!

Eşkisehirspor a retrogradat în liga a doua, după ce a pierdut cu 1-2 în faţa lui Başakşehirspor, în penultima etapă. Supăraţi că echipa lor va evolua în eşalonul secund, suporterii echipei gazdă au dat foc stadionului la finalul meciului.

Imediat după ce Cikalleshi a înscris golul victoriei oaspeţilor, în al treilea minut de prelungire, fanii de la tribuna a doua au incendiat scaunele și au pătruns pe teren. Pompierii au intervenit imediat, însă trei suporteri au necesitat spitalizarea, fiind răniți în haosul care s-a creat la sfârşitul partidei. Imaginile sunt apocaliptice!