VIDEO Seară magică pentru Astra! Giurgiuvenii, tot mai aproape de primăvara europeană

Astra Giurgiu a învins senzaţional la Viena, scor 2-1, şi păstrează şanse mari la calificarea în primăvara europeană.

Primul gol al giurgiuvenilor a fost marcat de Florea, în minutul 78, după ce Budescu a avut o bară în minutul 73! Românii au profitat de eliminarea lui Grunwald (’63) de la gazde şi au atacat în valuri în ultimele minute ale partidei. Golul victoriei giurgiuvene a venit în urma unei lovituri de la 11 metri, obţinută de Florea şi transformată de Budescu (’87).

Pentru gazde a înscris Rotpuller, în minutul 58, după o gafă mare în apărarea formaţiei antrenate de Marius Şumudică.

VEZI AICI GOLURILE PARTIDEI

La Roma, AS a învins Viktoria Plzen, scor 4-1. În ultima etapă, pentru a merge mai departe, Astra are nevoie de un rezultat pozitiv cu AS Roma sau dacă Austria Viena nu câștigă pe terenul lui Plzen.