VIDEO Steaua – Dinamo Zagreb 0-0. Ocazii mari pentru vicecampioni. Hamroun a lovit bara!

Steaua nu a reuşit decât un egal în al doilea amical al verii, disputat în compania lui Dinamo Zagreb, scor 0-0.

Enache a ratat ocazii mari în prima repriză. Fostul jucător al Astrei a avut golul în bocanc în două rânduri, dar de fiecare dată defensiva croaţilor a scăpat cu faţa curată (’11, ’44).

În repriza secundă, s-a remarcat Hamroun, care a nimerit bara în minutul 62, cu un şut de la 16 metri. Algerianul a fost la doar câţiva centimetri de reuşită şi în minutul 52, când a trimis pe lângă, dintr-o poziţie ideală. Vâlceanu a fost şi el aproape de deschiderea scorului, nereuşind să controleze balonul după ce l-a driblat pe portarul advers (’57). Scor final: 0-0.

Echipa de start: Cojocaru (’46 Niţă) – Tamaș (’83 Gabriel Simion), Varela, Toșca, Momcilovic (’68 D. Popescu) – Ovidiu Popescu (’55 Vâlceanu), Achim (’46 Muniru), Aganovic (’46 Bourceanu) – Enache (’79 Mihalcea), Golubovic (’66 Tudorie), Hamroun (’77 Mario Mihai)