Viitorul rămâne invincibilă în campionat şi este aproape de liderul Astra Giurgiu!

Viitorul rămâne fără înfrângere în acest sezon, după ce puştii lui Hagi au învins şi pe Concordia, echipă care măturase pe jos cu Pandurii Târgu Jiu etapa trecută.

Nicoliţă şi compania au rezolvat rapid partida cu oponenţii din Chiajna. Tănase (‘5) şi Nedelcu (’38) au adus liniştea în tribune la Ovidiu. Gazdele au intrat la vestiare cu 2-0, dar şi cu un om în plus pe teren, după ce Madeira a fost eliminat în minutul 20, pentru cumul de cartonaşe galbene.

Viitorul a început în forţă şi repriza secundă, însă Ianis Hagi a ratat o lovitură de la 11 metri (’51). Serediuc a redus din diferenţă în minutul 75 și a aruncat în aer finalul de meci. Cu toate acestea, avantajul omului în plus a contat decisiv pentru gazde şi Chiţu a închis tabela, cu un super şut din centrul careului (’88).

3-1 pentru Viitorul, care urcă pe locul 3 în clasament, la doar un singur punct de liderul Astra, în timp ce Concordia se afundă în zona fierbinte a campionatului, cu doar cinci puncte.