Viitorul şi CFR Cluj au remizat, scor 0-0, iar acum FCSB e favorită la titlu

CFR Cluj şi Viitorul au remizat în Gruia, scor 0-0, iar acum elevii lui Hagi aşteaptă un pas greşit al celor de la FCSB pe terenul Craiovei.

Gazdele au început în forţă partida, iar Camora (‘4) şi Păun (‘7) au ratat primele ocazii ale meciului. Atacantul român a şutat peste poartă, incredibil, din 10 metri, deşi se afla singur cu portarul. Oaspeţii au ratat prin Coman (’44) şi Purece (’44). Jucătorii Viitorului nu au reşit să profite de o situaţie bună de a înscrie şi au ratat, consecutiv, în aceeaşi fază.

În repriza secundă, ambele echipe au fost extrem de prudente şi ocaziile de poartă au lipsit până spre finalul meciului. CFR putea da lovitura în minutul 83, însă clujenii au fost loviţi de ghinion! Jucătorul momentului în Liga 1, Ciprian Deac, a şutat superb de la marginea careului, însă mingea a lovit bara, spre dezamăgirea fanilor. S-a terminat 0-0, rezultat care o avantajează pe FCSB.

Viitorul acumulează 34 de puncte, cu unul mai mult faţă de FCSB şi cu cinci mai mult faţă de CFR Cluj. Elevii lui Reghecampf pot trece pe primul loc în clasament dacă nu pierd în deplasarea de la CS U Craiova.