Dorinel Munteanu, reacţie sinceră după ce Oţelul a pierdut şi cu ”U” Cluj: ”Nu ştiu dacă unii mă consideră nebun!”

VIDEO | Udinese - Empoli 1-1. Trupa lui Răzvan Marin e egalată în minutul 90+14 şi e pe loc retrogradabil VIDEO | Udinese - Empoli 1-1. Trupa lui Răzvan Marin e egalată în minutul 90+14 şi e pe loc retrogradabil
Totul a fost stabilit! Primul fotbalist care pleacă de la FCSB. Jucătorul semnează cu o rivală din Superligă. MM Stoica, emoţionat: ”El e de toate. Nacho n-a jucat niciodată atacant lateral!”

Pauza s-a terminat! Cristi Balaj revine în Superliga Pauza s-a terminat! Cristi Balaj revine în Superliga
Max Verstappen, succes foarte muncit pe circuitul din Emilia Romagna. L-a învins la mai puţin de o secundă pe Lando Norris Max Verstappen, succes foarte muncit pe circuitul din Emilia Romagna. L-a învins la mai puţin de o secundă pe Lando Norris
Ioan Ovidiu Sabău îşi ia revanşa în faţa Oţelului şi speră la cupele europene. ”Am putea încheia sezonul senzaţional” Ioan Ovidiu Sabău îşi ia revanşa în faţa Oţelului şi speră la cupele europene. ”Am putea încheia sezonul senzaţional”

VIDEO ǀ Ionuţ Radu nu a putut opri dubla de senzaţie a lui Kylian Mbappe, însă a contribuit la golul marcat de Auxerre

Ligue 1 Publicat pe 22 mai 2023

Auxerre a pierdut duminică seara, pe teren propriu, scor 1-2, în faţa formaţiei PSG, în etapa a 36-a din Ligue 1, într-o partidă transmisă în direct de către Prima Sport 2.

La Auxerre, parizienii au început devastator, marcând de două ori prin Mbappe în minutele 5 şi 7. Ionuţ Radu a închis apoi poarta gazdelor şi PSG nu a mai reuşit să marcheze. Radu s-a aflat la originea golului marcat de echipa sa, o degajare a portarului român a fost deviată cu capul de Nuno Da Costa pentru Lassine Sinayoko, iar acesta a înscris în minutul 51.

PSG are 84 de puncte şi se află pe primul loc în Ligue 1, iar Auxerre este pe locul 16, cu 34 de puncte.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a 36-a din Ligue 1:

• Ajaccio – Rennes 0-5; Troyes – Strasbourg 1-1; Reims – Angers 2-2; Brest – Clermont 2-1; Nice – Toulouse 0-0; Lorient – RC Lens 1-3; Auxerre – PSG 1-2.

Sursa foto: Profimedia