Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină
Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele" Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele"
NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren" NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren"
OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu
Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră
Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie

Adrian Mutu a vorbit despre eliminarea din Cupa României şi a lăsat de bănuit: „M-am simţit trădat la meciul acela” | VIDEO EXCLUSIV

CFR Cluj Publicat pe 6 apr 2024

Echipa de liga secundă Corvinul Hunedoara a eliminat din Cupa României, marţi seara, formaţia CFR Cluj, de care dispus cu scorul de 4-0, producând surpriza sferturilor Cupei României.

La conferinţa de presă, Adi Mutu a fost foarte supărat. Antrenorul a anunţat că se va gândi şi va lua o decizie dimineaţa. Miercuri dimineaţa, antrenorul a anunţat că şi-a dat demisia de la CFR. Mutu susţine că nu a putut să treacă peste această umilinţă.

Hoban a debutat pe banca echipei un de a impresionat ca jucător în victoria cu 4-1 pe terenul lui Rapid.

La finalul meciului, în cadrul emisiunii Fanatik Superliga, Adrian Mutu a vorbit despre eliminarea ruşinoasă din Cupa României şi consideră că a fost trădat de jucători la acel meci, motiv pentru care a a luat decizia de a demisiona.

„Eu cred că a fost o decizie de onoare pe care am luat-o pentru că am considerat că după acel meci era foarte greu să îi iert pe jucători, pentru că m-am simţit trădat la meciul acela.

Era o atmosferă foarte bună în vestiar, n-am avut nicio problemă cu jucătorii. Eu o iau ca pe un punct zero. Probabil a fost acea zi neagră pe care o au toate echipele, nu numai CFR-ul.” , a declarat Adi Mutu, la Prima Sport.