Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!
Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare
Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB
Camila Giorgi, acuzată şi de furt Camila Giorgi, acuzată şi de furt
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere
A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali

Amicale ǀ Arsenal a umilit-o pe Sevilla cu 6-0! Atletico Madrid a învins Manchester United cu 1-0

Fotbal Internațional Publicat pe 30 iul 2022

Arsenal Londra a învins la scor pe Sevilla, cu 6-0, sâmbătă, în Emirates Cup, după ce conducea în minutul 19 cu 4-0. Manchester United a cedat pe final cu Atletico Madrid, scor 0-1.

Pe Stadionul Emirates, Arsenal a avut un start incredibil în amicalul cu FC Sevilla şi conducea în minutul 19 cu 4-0, după golurile reuşite de Bukayo Saka (min. 10 – din penalti, 19) şi de Gabriel Jesus (min. 13, 15). În partea secundă, Arsenal a mai înscris prin Gabriel Jesus – min. 77 şi Eddie Nketiah – min. 88, completând un scor final umilitor pentru FC Sevilla, 6-0.

Arsenal a trimis 21 de şuturi spre poartă (12 pe poartă) faţă de numai 5 ale spaniolilor (doar unul pe poartă), dar, în mod ironic, Sevilla a avut posesia mai bună: 52% faţă de 48%.

Într-un alt meci amical, disputat în Norvegia, la Oslo, Atletico Madrid a învins cu 1-0 (0-0) pe Manchester United, administrându-i lui Erik ten Hag prima înfrângere pe banca grupării din Manchester. Singurul gol al partidei a fost înscris de Joao Felix, în minutul 86. La Manchester United a debutat şi jucătorul danez Christian Eriksen, transferat în această vară de Diavoli.