Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!
Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare
Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB
Camila Giorgi, acuzată şi de furt Camila Giorgi, acuzată şi de furt
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere
A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali

Bayern Munchen, victorie spectaculoasă în amicalul cu AS Monaco

Bayern Munchen Publicat de Daian Cutu pe 7 aug 2023

Echipa germană Bayern Munchen a învins luni, la Unterhaching, scor 4-2, formaţia franceză AS Monaco, într-un meci amical.

În ultimul meci amical pentru ambele echipe, AS Monaco a deschis scorul prin Takumi Minamino, care a fructificat pasa lui Ben Yedder în minutul 29. Egalarea a venit repede, în minutul 31, când a marcat Konrad Laimer, din pasa lui Musiala. Apoi, în minutul 42, a venit rândul lui Jamal Musiala să înscrie şi bavarezii au trecut la conducere. În minutul 45+2 Serge Gnabry a înscris pentru 3-1, din penalti, stabilind scorul pauzei.

Partea secundă a adus al doilea gol pentru monegasci, Wissam Ben Yedder transformând un penalti în minutul 64. Patru minute mai târziu Kingsley Coman a pasat şi Leroy Sane a înscris pentru 4-2 scor final în favoarea lui Bayern.

Pentru bavarezi urmează Supercupa Germaniei, sâmbătă, cu RB Leipzig, în timp ce Monaco va disputa prima etapă din Ligue 1, duminică, împotriva formaţiei Clermont.