OFICIAL | Olivier Giroud a semnat! OFICIAL | Olivier Giroud a semnat!
Dorinel Munteanu nu se va putea baza pe doi jucători în finala Cupei României: „Avem ruptură musculară” Dorinel Munteanu nu se va putea baza pe doi jucători în finala Cupei României: „Avem ruptură musculară”
Un celebru fan al lui Arsenal, mesaj disperat înaintea meciului dintre Tottenham şi Manchester City! "Te rog, fă-ne o favoare" Un celebru fan al lui Arsenal, mesaj disperat înaintea meciului dintre Tottenham şi Manchester City! "Te rog, fă-ne o favoare"
Pleacă Radu Drăguşin de la Tottenham? Londonezii i-au decis viitorul fundaşului român Pleacă Radu Drăguşin de la Tottenham? Londonezii i-au decis viitorul fundaşului român
Prima reacţie a lui Edelino Ie după ce s-a scris că ar juca la Dinamo! "Trebuia să vin pe 1 mai" Prima reacţie a lui Edelino Ie după ce s-a scris că ar juca la Dinamo! "Trebuia să vin pe 1 mai"
FCSB - CSA Steaua, duelul sezonului în lupta pentru titlu: „„Va fi galeria, e derby, sunt orgolii mari!” FCSB - CSA Steaua, duelul sezonului în lupta pentru titlu: „„Va fi galeria, e derby, sunt orgolii mari!”

Bologna se încurcă de codaşa Udinese şi ratează şansa de a urca pe podium în Serie A

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Bologna şi Udinese au încheiat duminică la egalitate, scor 1-1, jucând pe terenul primei echipe, într-un meci al etapei a 34-a din Serie A.

Oaspeţii au deschis scorul în primul minut de prelungire al reprizei întâi, când Martin Payero l-a învins pe portarul Skorupski şi şi-a adus echipa în avantaj.

Gazdele au mai primit o lovitură în minutul 64, după ce Sam Beukema a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat. Totuşi elevii lui Thiago Mota au reuşit să egaleze chair dacă au jucat în zece. Saelemaekers a marcat golul de 1-1 în minutul 78 şi acesta a fost rezultatul final al meciului.

Bologna ocupă poziţia a patra în Serie A, cu 63 de puncte, în timp ce Udinese este pe 18, loc retrogradabil, cu 29 de puncte adunate.