VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni 1-0. Moldovenii au dat lovitura în minutul 90+3 VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni 1-0. Moldovenii au dat lovitura în minutul 90+3
Lovitură pregătită de Adrian Mititelu! Un jucător cu multă experienţă e dorit la FCU Craiova Lovitură pregătită de Adrian Mititelu! Un jucător cu multă experienţă e dorit la FCU Craiova
VIDEO | CSO Voluntari obţine medalia de bronz a Ligii Naţionale VIDEO | CSO Voluntari obţine medalia de bronz a Ligii Naţionale
Vladimir Putin lasă să se înţeleagă faptul că nu va respecta armistiţiul olimpic în timpul JO de la Paris Vladimir Putin lasă să se înţeleagă faptul că nu va respecta armistiţiul olimpic în timpul JO de la Paris
Gabriela Ruse a trecut de veterana Alize Cornet şi s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins Gabriela Ruse a trecut de veterana Alize Cornet şi s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins
VIDEO | Totul pentru echipa favorită! CS Mioveni are un singur suporter la deplasarea de la Botoşani VIDEO | Totul pentru echipa favorită! CS Mioveni are un singur suporter la deplasarea de la Botoşani

Cachin a primit un suvenir de la Nadal după ce a pierdut în faţa spaniolului la Madrid

Tenis Publicat de Tudor Moisa pe 30 apr 2024

Rafael Nadal s-a calificat, luni, în optimile de finală ale turneului de la Madrid, trecând de Pedro Cachin, scor 6-1, 6-7 (5), 6-3. La finalul meciului, argentinianul a vrut un lucru de la multiplul campion de grand slam: tricoul său, relatează AP.

"Ai făcut ca visul meu să devină realitate, îţi mulţumesc", i-a spus Cachin lui Nadal. "Nu aşa este protocolul, dar poţi să-mi dai tricoul, prosopul sau altceva?".

"Da, ţi-l voi da, bineînţeles", a răspuns Nadal. " Baftă multă".

Nadal a dat mâna cu arbitrul de scaun şi a salutat publicul înainte de a se duce la geanta sa. El a luat unul dintre tricourile sale de meci şi o bandană şi i le-a dat lui Cachin.