Becali a făcut anunţul! Patronul nu vrea să renunţe la fotbalistul care încă nu a strălucit la FCSB: ”Eu mai cumpăr încă şase jucători şi tu mă întrebi dacă îl dau!”

Naţionala Angliei a anunţat lotul pentru EURO 2024! Nume uriaşe lăsate acasă de selecţionerul Southgate Naţionala Angliei a anunţat lotul pentru EURO 2024! Nume uriaşe lăsate acasă de selecţionerul Southgate
A fost făcut anunţul! Daniel Niculae, OUT din Giuleşti A fost făcut anunţul! Daniel Niculae, OUT din Giuleşti
A fost anunţat lotul Portugaliei pentru EURO 2024. Cum arată una dintre favoritele la câştigarea trofeului A fost anunţat lotul Portugaliei pentru EURO 2024. Cum arată una dintre favoritele la câştigarea trofeului
Adrian Vasile, OUT de la CSM Bucureşti Adrian Vasile, OUT de la CSM Bucureşti
Anca Todoni a fost şi ea eliminată în turul I al calificărilor de la Roland Garros Anca Todoni a fost şi ea eliminată în turul I al calificărilor de la Roland Garros

Dorinel Munteanu îşi laudă adversarii. ”Echipă puternică, cu jucători valoroşi”

Oțelul Galați Publicat de Daian Cutu pe 31 mar 2024

FCU Craiova a fost învinsă pe teren propriu, cu 2-1, de echipa Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a doua a play-out-ului Superligii.

Golurile au fost marcate de Bauza ’39 pentru gazde şi Cisotti ’17 şi Cisse ‘52 pentru oaspeţi.

Dorinel Munteanu este dezamăgit de penalty-ul ratat în prima repriză de Cisotti, însă savurează cele 3 puncte. Antrenorul moldovenilor i-a lăudat pe adversarii de duminică.

”Am avut în faţă o echipă puternică, cu jucători valoroşi individual. Ştiam că trebuie să stăm foarte bine organizaţi ca să anihilăm calităţile lor.

În ambele reprize ne-am creat multe ocazii. Am câştigat 3 puncte meritate. După ratarea penalty-ului am avut 10 minute de confuzie, perioadă de timp în care am şi primit golul. A fost o greşeală colectivă la acea fază. Jonathan Cisse şi-a spălat păcatele cu acea execuţie”,