Presa din Grecia, ”copleşită” după ce Răzvan Lucescu a scris din nou istorie: ”Magică! Uriaşa campioană PAOK, a ridicat trofeul în zece jucători!”

”Am încercat să joc ca să fiu în formă şi să pot fi convocat”. Vlad Chiricheş visează la EURO ”Am încercat să joc ca să fiu în formă şi să pot fi convocat”. Vlad Chiricheş visează la EURO
VIDEO | AS Roma - Genoa 1-0. Lukaku aduce victoria, deşi echipa sa a jucat în inferioritate numerică VIDEO | AS Roma - Genoa 1-0. Lukaku aduce victoria, deşi echipa sa a jucat în inferioritate numerică
Gigi Becali a anunţat primul transfer! "Mâine vine să semnăm" | VIDEO EXCLUSIV Gigi Becali a anunţat primul transfer! "Mâine vine să semnăm" | VIDEO EXCLUSIV
După Ovidiu Popescu, Gigi Becali a mai anunţat două plecări. ”Îmi fac echipă, o să am dubluri” | EXCLUSIV După Ovidiu Popescu, Gigi Becali a mai anunţat două plecări. ”Îmi fac echipă, o să am dubluri” | EXCLUSIV
”Eu am fost nevoit să fac asta pentru că am un contract de respectat”. Andrei Vlad, dezamăgit de statutul de rezervă ”Eu am fost nevoit să fac asta pentru că am un contract de respectat”. Andrei Vlad, dezamăgit de statutul de rezervă

”Du-te, bă, băiatule, în alunecare. Du-te la sacrificiu!”. Fotbalistul lui Dinamo, distrus de Vasile Miriuţă după eşecul cu Oţelul | VIDEO EXCLUSIV

Dinamo Publicat pe 8 apr 2024

Echipa Oţelul Galaţi a învins luni seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Dinamo Bucureşti, în etapa a treia din play-out-ul Superligii.

Cea mai mare ocazie a primei reprize a fost ratată de gazde, în minutul 32. Maciel a şutat din careu şi Golubovic s-a opus, balonul a ajuns tot la Maciel, care a şutat din nou, însă portarul lui Dinamo a avut o a doua intervenţie salutară, respingând până la Samuel Teles, care a trimis peste poartă dintr-o poziţie foarte bună. Golubovic a mai avut o intervenţie în minutul 70, la şutul deviat al lui Cisotti, însă gazdele s-au impus la ultima fază a meciului.

Răzvan Tănasă a marcat golul victoriei în minutul 90+3, pe un contraatac purtat în viteză şi Oţelul, care s-a impus cu 1-0, este pe locul 4 în clasamentul play-out-ului, cu 23 de puncte, în timp ce Dinamo se află pe 9, cu 16 puncte.

După meci, Vasile Miriuţă a analizat faza din care Dinamo a primit gol. Fostul antrenor din Liga 1 consideră că Iglesias nu a făcut destul la faza din finalul meciului.

”Du-te, bă, băiatule, în alunecare. Du-te la sacrificiu!”

”Uite la ultima fază aici. Faci sacrificii. Iglesias. Uităte aici la faza asta. Pai, du-te, bă, băiatule, în alunecare. Du-te la sacrificiu şi blochează şutul.

Dacă ai făcut sprint 60 de metri, te duci şi la sacrificiu. Du-te în alunecare. Bate lovituri libere, dacă eşti decar, atunci”, a spus Vasile Miriuţă, la Prima Sport.