Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică” Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică”
Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!
Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare
Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB
Camila Giorgi, acuzată şi de furt Camila Giorgi, acuzată şi de furt
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere

Eugen Neagoe, performanţă nesperată cu Astra Giurgiu. ”Eu mă bucur mai rar la goluri. Mă bucur după joc, în vestiar”

Astra Giurgiu Publicat de Daian Cutu pe 20 apr 2021

Astra Giurgiu s-a impus cu scorul de 3-1 pe terenul celor de la Hermannstadt. În urma acestui rezultat, echipa pregătită de Eugen Neagoe a urcat pe primul loc în play-out.

Eugen Neagoe a declarat la finalul partidei că este foarte mulţumit de rezultat, însă a punctat şi câteva erori în jocul elevilor săi, care nu au cret pericol în prima repriză şi au încasat un gol pe o greşeală de marcaj.

„Sunt mulţumit de rezultat, foarte mulţumit de repriza a doua. Prima repriză a fost nimic la nimic, nu ne-am creat nimic, a fost o repriză modestă, urâtă. Le-am spus şi lor felicitări pentru repriza a doua.

Trebuia să fim atenţi la acea fază fixă, să nu primim gol. Eu mă bucur mai rar la goluri. Mă bucur după joc, în vestiar. Le-am cerut şi lor să procedeze la fel. Până nu fluieră arbitrul, trebuie să rămânem concentraţi. Acelaşi lucru fac şi eu.

Dacă vom rămâne concentraţi, vom trata următoarele jocuri la fel de responsabil. Urmează iar un joc dificil, ne dorim să câştigăm, să rămânem în fruntea play-out-ului. Sper ca băieţii să rămână la fel de concentraţi, vom face tot ce depinde de noi, să câştigăm jocurile şi să ajungem acolo unde ne dorim cu toţii”,