Răzvan Lucescu e campion în Grecia! PAOK obţine dramatic titlul în ultima etapă Răzvan Lucescu e campion în Grecia! PAOK obţine dramatic titlul în ultima etapă
VIDEO | Rapid - FCSB 2-0, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Petrila înscrie cu un şut perfect plasat VIDEO | Rapid - FCSB 2-0, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Petrila înscrie cu un şut perfect plasat
Englezii au dat verdictul după un nou meci integralist pentru Drăguşin: ”Este primul jucător din acest an care a avut inteligenţa necesară să facă asta!”. Ce notă a primit românul

VIDEO | Alexander Zverev a câştigat la Roma al 6-lea trofeu Masters din carieră VIDEO | Alexander Zverev a câştigat la Roma al 6-lea trofeu Masters din carieră
VIDEO | Inter - Lazio 1-1. Campioana Italiei a salvat remiza pe final VIDEO | Inter - Lazio 1-1. Campioana Italiei a salvat remiza pe final
Dumitru Dragomir ştie ce transfer trebuie să facă Becali la FCSB. Surpriză mare: ”Piticul ăsta e cel mai bun!”

George Puşcaş e în revenire de formă! A marcat din nou pentru Bari

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 10 mar 2024

Bari a pierdut duminică, în deplasare, scor 1-3, în faţa grupării Venezia, în etapa a 29-a din Serie B. Golul oaspeţilor a fost înscris de atacantul român George Puşcaş.

Venezia a făcut repede 2-0 în prima repriză. Gytkjaer a deschis scorul, în minutul 3, iar Altare a înscris pentru 2-0 în minutul 15. Bari a revenit în meci în minutul 37, când a marcat George Puşcaş.

Gazdele au avut însă ultimul cuvânt şi, după golul anulat de VAR pentru ofsaid, în minutul 83, Venezia a stabilit scorul final în minutul 90, prin Pohjanpalo. Puşcaş a fost titular la Bari şi a ieşit de pe teren, înlocuit, în minutul 84.

În clasament, Venezia este pe locul al treilea, cu 54 de puncte, în timp ce Bari e abia pe 15, cu 34 de puncte.