VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni 1-0. Moldovenii au dat lovitura în minutul 90+3 VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni 1-0. Moldovenii au dat lovitura în minutul 90+3
Lovitură pregătită de Adrian Mititelu! Un jucător cu multă experienţă e dorit la FCU Craiova Lovitură pregătită de Adrian Mititelu! Un jucător cu multă experienţă e dorit la FCU Craiova
VIDEO | CSO Voluntari obţine medalia de bronz a Ligii Naţionale VIDEO | CSO Voluntari obţine medalia de bronz a Ligii Naţionale
Vladimir Putin lasă să se înţeleagă faptul că nu va respecta armistiţiul olimpic în timpul JO de la Paris Vladimir Putin lasă să se înţeleagă faptul că nu va respecta armistiţiul olimpic în timpul JO de la Paris
Gabriela Ruse a trecut de veterana Alize Cornet şi s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins Gabriela Ruse a trecut de veterana Alize Cornet şi s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins
VIDEO | Totul pentru echipa favorită! CS Mioveni are un singur suporter la deplasarea de la Botoşani VIDEO | Totul pentru echipa favorită! CS Mioveni are un singur suporter la deplasarea de la Botoşani

Inter Milano a sărbătorit titlul cu o victorie în faţa echipei Torino

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Inter Milano a sărbătorit titlul de campioană a Italiei, câştigat la începutul săptămânii, învingând cu 2-0 formaţia Torino, duminică.

Inter se va bucura de titlu alături de fani, pe străzile din Milano, relatează AFP.

Golurile au fost marcate de Calhanoglu, în minutele 56 şi 60 (penalti).

Torino a jucat în inferioritate numerică din minutul 49, când a fost eliminat Tameze.

Meciul a fost arbitrat de un trio feminin format din Maria Sole Ferrieri Caputi, asistată de Tiziana Trasciatti şi Francesca Di Monte, o premieră în Serie A.

Campionii Italiei vor defila pe străzile din oraş până la Domul din Milano, unde vor fi întâmpinaţi de mii de tifosi.