Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat” Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat”
Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă" Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă"
Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV
Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică” Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică”
Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!
Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare

Max Verstappen a fost imbatabil şi în Arabia Saudită! Debutantul Bearman, clasare excelentă

Formula 1 Publicat de Daian Cutu pe 9 mar 2024

Max Verstappen (Red Bull) a câştigat, sâmbătă, Marele Premiu al Arabiei Saudite, a doua etapă a Campionatului Mondial de Formula 1. Verstappen s-a impus şi în prima etapă, în Bahrain.

Pe locul doi s-a clasat Sergio Perez (Red Bull), pe trei a terminat Charles Leclerc (Ferrari), pe patru Oscar Piastri (McLaren), pe cinci Fernando Alonso (Aston Martin) şi pe şase George Russell (Mercdes).

Debutantul Oliver Bearman, de la Ferrari, în vârstă de doar 18 ani, a ocupat locul 7, astfel că a obţiinut puncte.

Ramadanul, o lună sfântă în religia musulmană, începe în acest an la 10 martie şi durează până la 9 aprilie, iar Formula 1 a trebuit să se adapteze la acest calendar religios în primele două etape ale sezonului, în Bahrain şi în Arabia Saudită. Astfel, cursele au fost programate sâmbătă.

Etapa a treia, Marele Premiu al Australiei, va avea loc în data de 24 martie, la Melbourne.