Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!
Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare
Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB
Camila Giorgi, acuzată şi de furt Camila Giorgi, acuzată şi de furt
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere
A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali

O sportivă scoţiană a fost suspendată 12 luni pentru că a folosit un vehicul în timp ce concura la un ultramaraton

Atletism Publicat de Daian Cutu pe 16 nov 2023

Alergătoarea Joasia Zakrzewski a fost suspendată, miercuri, pentru 12 luni de către un organism disciplinar de atletism din Marea Britanie, deoarece a mers cu maşina în timpul unei curse de 50 de mile în aprilie şi s-a clasat astfel pe locul trei, relatează Reuters.

Datele din sistemul de urmărire de la GB Ultras Manchester - Liverpool au arătat că Zakrzewski, care a reprezentat Scoţia la maraton la Jocurile Commonwealthului din 2014 de la Glasgow, a folosit o maşină pe o porţiune de 4 km din cursă.

Sportiva de 47 de ani, căreia i-a fost retras locul al treilea, a susţinut că a informat oficialii cursei despre faptul că a fost într-o maşină şi a terminat cursa "într-un mod necompetitiv".

Comisia independentă de disciplină a UK Athletics nu a fost de acord cu ea în verdictul său.

"Reclamanta a ridicat trofeul la sfârşitul cursei, lucru pe care nu ar fi trebuit să îl facă dacă a terminat cursa în mod necompetitiv", a precizat forul. "De asemenea, ea nu a încercat să returneze trofeul în săptămâna de după cursă".