A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB
Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat” Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat”
Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă" Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă"
Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV
Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică” Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică”
Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!

Primul nume important care capitulează în Dakar 2024. A fost transportat la spital

Auto-Moto Publicat de Daian Cutu pe 6 ian 2024

Prima etapă a Raliului Dakar 2024 are loc între Al-Ula şi Al-Henakiyah, pe distanţa de 541 de kilometri. Kilometru 82 a adus şi primul abandon de marcă.

Joaquim Rodrigues a suferit o căzătură şi nu a mai putut continua. Pilotul echipei Hero a fost conştient la momentul sosirii echipajelor medicale, dar a fost transportat la spitalul din AlUla, pentru investigaţii suplimentare.

Emanuel Gyenes a obţinut locul 47 în prologul Raliului Dakar

Pilotul Emanuel Gyenes a ocupat locul 47 la clasa moto, în prologul Raliului Dakar, de la Alula, din Arabia Saudită.

Gyenes a parcurs cei 27 de kilometri ai prologului în 23 de minute şi 20 de secunde.

Prologul a fost câştigat de spaniolul Tosha Schareina (Honda), urmat de australianul Daniel Sanders (GasGas) şi de sportivul din Botswana, Ross Branch (Hero).

La clasa, Original by Motul (fără asistenţă tehnică), Gyenes a fost pe locul doi, după austriacul Tobias Ebster.