Steaua trece de Dinamo şi e campioană la polo pentru a opta oară la rând Steaua trece de Dinamo şi e campioană la polo pentru a opta oară la rând
Florin Talpan intervine şi vrea să îi dea interzis din nou FCSB-ului în Ghencea: ”Nu au ce căuta acolo. Ei sunt de rea credinţă!” | VIDEO EXCLUSIV

Liverpool joacă duminică ultimul meci cu Jurgen Klopp pe bancă. Mesajul antrenorului la despărţire: “Îmi va fi groaznic de dor de voi Liverpool joacă duminică ultimul meci cu Jurgen Klopp pe bancă. Mesajul antrenorului la despărţire: “Îmi va fi groaznic de dor de voi
VIDEO | Lecce - Atalanta 0-2. Repetiţie utilă pentru finala Europa League VIDEO | Lecce - Atalanta 0-2. Repetiţie utilă pentru finala Europa League
Ce veste pentru Răzvan Lucescu! Românul este în cărţi pentru a prelua un club istoric. Mourinho şi Tuchel îi fac concurenţă

VIDEO | CSM Oradea - UBT Cluj 94-92. Primul eşec stagional al campioanei a venit în finală! VIDEO | CSM Oradea - UBT Cluj 94-92. Primul eşec stagional al campioanei a venit în finală!

Românii fac spectacol în Italia! Dennis Man a pasat la golul lui Valentin Mihăilă

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 5 mai 2024

Parma a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Cremonese, în etapa a 37-a din Serie B. Românul Valentin Mihăilă a înscris golul gazdelor, din pasa lui Dennis Man.

Deja promovată în Serie A, Parma a disputat ultimul meci din acest sezon pe teren propriu. Antrenorul Fabio Pecchia a început partida disputată împotriva lui Cremonese cu cei doi jucători români, Dennis Man şi Valentin Mihăilă, titulari.

Iar Mihăilă a înscris în minutul 4, golul fiind însă anulat după analiza VAR.

Gazdele au rămas însă în zece din minutul 14, după ce fundaşul Botond Balogh a primit direct cartonaşul roşu, în minutul 14. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 25, prin Franco Vasquez, iar Parma a primit penalti cinci minute mai târziu, după ce mingea şutată de Man l-a lovit în mână pe Bianchetti.

Însă, după două minute de analiză VAR, arbitrul a anulat decizia şi nu a mai acordat penalti pentru gazde. Man a primit un galben în minutul 39 şi la pauză Cremonese a avut un gol avantaj. În partea secundă, Man a luat o acţiune pe cont propriu, a pătruns în careu şi a pasat lui Mihăilă, care a egalat.

S-a încheiat 1-1, iar Parma rămâne lider în Serie B, cu 75 de puncte, urmată de Como (72 de puncte) şi Venezia (70 de puncte).

În meciul de la Cittadella, atacantul român George Puşcaş, revenit după o accidentare, a intrat în minutul 59 la echipa oaspete, Bari.