Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră
Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie
Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători
Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul
A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB
Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat” Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat”

Se scrie istorie în gimnastică! Simone Biles şi-a depăşit propria bornă istorică pentru medaliile de aur de la campionatele mondiale

Gimnastica Publicat pe 8 oct 2023

Americanca Simone Biles, revenită în competiţii după o pauză de doi ani, a cucerit al 22-lea său titlu mondial, duminică, la bârnă, la Campionatele Mondiale de gimnastică de la Anvers.

Biles, care câştigase deja în timpul săptămânii titlurile pe echipe şi la sol, a obţinut o notă excepţională de 14.800, fiind urmată pe podium de gimnasta chineză Yaqin Zhou, în vârstă de 17 ani (14.700).

Brazilianca Rebeca Andrade a completat podiumul (14.300).

Cea mai decorată gimnastă din istorie

Americanca Simone Biles devenise cea mai decorată gimnastă din istorie după ce a câştigat a doua medalie de aur la Campionatele Mondiale de gimnastică.

După ce a ajutat Statele Unite să obţină la începutul acestei săptămâni un record de şapte titluri consecutive pe echipe, sportiva de 26 de ani a câştigat vineri aurul la individual compus.