Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină
Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele" Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele"
NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren" NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren"
OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu
Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră
Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie

VIDEO | Alexander-Arnold putea reuşi golul anului în prima zi din 2024! Execuţia de pe altă planetă a jucătorului de la Liverpool

Premier League Publicat de Tudor Moisa pe 2 ian 2024

Liverpool a învins Newcastle, scor 4-2, în prima partidă a anului 2024 din Premier League. Reuşitele au fost semnate, pentru Liverpool, de Salah (49, 86), Jones (74) şi Gapko (78), iar pentru "coţofene" au înscris Isak (54) şi Botman (81).

Deşi toate golurile au venit în partea a doua, prima repriză nu a fost lipsită de evenimente. În minutul 18, golul reuşit de Luis Dias a fost anulat pentru un ofsaid la Nunez, iar Salah a ratat, patru minute mai târziu, o lovitură de la 11 metri.

Liverpool a mai fost odată aproape să deschidă scorul înainte de pauză, în minutul 39. Fără preluare, Alexander-Arnold a trimis un şut violent dintr-o poziţie imposibilă. Mingea s-a dus în bară, iar Dubravka a răsuflat uşurat. Dacă mingea ar fi intrat în plasă, atunci cel mai probabil fundaşul englez ar fi marcat golul anului încă de pe 1 ianuarie.