Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină
Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele" Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele"
NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren" NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren"
OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu
Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră
Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie

VIDEO | ”Am fost puţin inconstanţi”. Florin Pîrvu o duce din nou pe Petrolul aproape de play-off

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 16 feb 2024

Petrolul Ploieşti a învins pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Poli Iaşi, în primul meci al etapei a 26-a a Superligii. Oaspeţii au condus cu 1-0, iar golul victoriei a venit în prelungirile meciului.

Prahovenii au ajuns foarte aproape de play-off, dar antrenorul Florin Pîrvu a identificat mai multe aspecte negative în jocul echipei sale.

”Am fost puţin inconstanţi în prima repriză, dar vreau să-mi felicit jucătorii pentru că au crezut până în ultimul minut. Am pregătit jocul clar de a intra din primul minut la fel cum am intrat în repriza a doua.

Se pare că ne-au surprins puţin, dar nu caut o scuză. Una peste alta, eu spun că e o victorie meritată. Vreau să avem încredere pentru meciurile ce urmează. Vom analiza ce am făcut la acest joc, lucrurile buni, dar şi cele mai puţin bune”,