A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali
Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă” Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă”
Probleme la FCSB? Elias Charalambous a răbufnit după un nou eşec cu Rapid: ”Vreau să discut cu cineva din conducere!” Probleme la FCSB? Elias Charalambous a răbufnit după un nou eşec cu Rapid: ”Vreau să discut cu cineva din conducere!”
VIDEO | Metz - PSG 0-2. Ladislau Boloni va juca baraj pentru a rămânerea în Ligue 1 VIDEO | Metz - PSG 0-2. Ladislau Boloni va juca baraj pentru a rămânerea în Ligue 1
Dan Şucu, noul Gigi Becali? "Bagă dictatură" | VIDEO EXCLUSIV Dan Şucu, noul Gigi Becali? "Bagă dictatură" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Dan Şucu a anunţat când va semna noul antrenor al Rapidului! ”Suntem hotărâţi să investim în club”

VIDEO | Athletic Bilbao - Alaves 2-0. Ianis Hagi a intrat în minutul 58 la învinşi

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 17 mar 2024

Athletic Bilbao a învins pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Alaves, într-un meci al etapei a 29-a din La Liga.

Oaspeţii au primit penalti în minutul 31, când Nico Williams l-a faultat în careu pe Andoni Gorosabel, dar portarul Unai Simon a apărat şutul lui Luis Rioja, iar după numai un minut Bilbao a deschis scorul. Nico Williams a pasat, iar Gorka Guruzeta a înscris. Acelaşi Guruzeta a marcat în minutul 37, majorând avantajul gazdelor.

La Alaves, în minutul 58 a intrat pe teren şi Ianis Hagi. Însă scorul a rămas cel stabilit în prima repriză, 2-0 pentru Athletic Bilbao, care este pe locul 4 în La Liga, cu 56 de puncte. Alaves navighează la mijlocul clasamentului, aflându-se pe locul 13, cu 32 de puncte.