VIDEO | Dinamo - UTA Arad 2-0, în direct la Prima Sport 1! Haos în apărarea lui Rednic! Patriche marchează după un corner VIDEO | Dinamo - UTA Arad 2-0, în direct la Prima Sport 1! Haos în apărarea lui Rednic! Patriche marchează după un corner
Meci fabulos făcut de Drăguş şi Maim în Turcia. Gaziantep trece peste zona retrogradării Meci fabulos făcut de Drăguş şi Maim în Turcia. Gaziantep trece peste zona retrogradării
VIDEO | FC Voluntari - "U" Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 5! Nistor, impecabil de la punctul cu var VIDEO | FC Voluntari - "U" Cluj 0-1, în direct la Prima Sport 5! Nistor, impecabil de la punctul cu var
VIDEO | Oţelul - FC Botoşani 2-0, în direct la Prima Sport 4! Situaţie critică pentru trupa lui Andone VIDEO | Oţelul - FC Botoşani 2-0, în direct la Prima Sport 4! Situaţie critică pentru trupa lui Andone
VIDEO | Juventus a obţinut un egal in-extremis cu retrogradata Salernitana VIDEO | Juventus a obţinut un egal in-extremis cu retrogradata Salernitana
VIDEO | FCU Craiova - FC Heramnnstadt, 0-0, în direct pe Prima Sport 3 şi PrimaPlay.ro! La pauză, oltenii sunt retrogradaţi VIDEO | FCU Craiova - FC Heramnnstadt, 0-0, în direct pe Prima Sport 3 şi PrimaPlay.ro! La pauză, oltenii sunt retrogradaţi

VIDEO | Aur european pentru România la dublu rame feminin

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 28 apr 2024

Echipajul feminin de dublu rame, format din Ioana Vrânceanu şi Roxana Anghel, a cucerit medalia de aur la Campionatele Europene de la Szeged.

Cele două sportive au dominat cursa încă de la început până la final.

Este a doua medalie de aur pentru România, după ce Gianina van Groningen şi Ionela Cozmiuc au câştigat, sâmbătă, în proba de dublu vâsle feminin, categorie uşoară.

La dublu rame masculin (M2-), echipajul format din Florin Arteni şi Florin Lehaci a obţonut medalia de argint.