Kylian Mbappe a plătit o jumătate de milion de euro pe un portret al lui Pele Kylian Mbappe a plătit o jumătate de milion de euro pe un portret al lui Pele
Şoc în Italia! Juventus a decis să îl demită pe Allegri înainte de finalul sezonului din cauza comportamentului neadecvat Şoc în Italia! Juventus a decis să îl demită pe Allegri înainte de finalul sezonului din cauza comportamentului neadecvat
Leo Grozavu a fost sunat de Tony! "Omul a fost sincer" | VIDEO EXCLUSIV Leo Grozavu a fost sunat de Tony! "Omul a fost sincer" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | FC Botoşani - CS Mioveni 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
Jucătorul de golf Scottie Scheffler, numărul unu mondial, arestat în timpul PGA Championship Jucătorul de golf Scottie Scheffler, numărul unu mondial, arestat în timpul PGA Championship
Denis Alibec e decis să plece din Golf şi să revină în Europa, dar nu la FCSB! Unde ar putea ajunge atacantul Denis Alibec e decis să plece din Golf şi să revină în Europa, dar nu la FCSB! Unde ar putea ajunge atacantul

VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu

La Liga Publicat de Daian Cutu pe 30 apr 2024

Barcelona a învins pe teren propriu, scor 4-2, formaţia Valencia, într-un meci din etapa a 33-a din La Liga. Lewandowski a înscris un hat-trick.

Catalanii au marcat primii, prin Fermin Lopez, în minutul 22, dar oaspeţii au egalat repede, în minutul 27, prin Hugo Duro, iar în minutul 38 au trecut la conducere după ce Pepelu a transformat un penalti acordat pentru faultul comis în careu de Ronald Araujo la Peter Gonzalez. Oaspeţii au rămas însă în zece jucători după eliminarea portarului Giorgi Mamardashvili, din minutul 45+4. Elevii lui Xavi au egalat în minutul 49, când Ilkay Gundogan a centrat şi Lewandowski a înscris cu o lovitură de cap.

Atacantul polonez a marcat şi golurile care au adus victoria catalanilor, în minutul 82, şi dintr-o lovitură liberă impecabil executată, în minutul 90+3.

Lewandowski a reuşit primul său hat-trick din La Liga şi a ajuns la 15 goluri stagionale. Barcelona s-a impus cu 4-2, care este pe locul 2 în clasament, cu 73 de puncte. Valencia are 47 de puncte şi ocupă poziţia a 8-a.