A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali
Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă” Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă”
Probleme la FCSB? Elias Charalambous a răbufnit după un nou eşec cu Rapid: ”Vreau să discut cu cineva din conducere!” Probleme la FCSB? Elias Charalambous a răbufnit după un nou eşec cu Rapid: ”Vreau să discut cu cineva din conducere!”
VIDEO | Metz - PSG 0-2. Ladislau Boloni va juca baraj pentru a rămânerea în Ligue 1 VIDEO | Metz - PSG 0-2. Ladislau Boloni va juca baraj pentru a rămânerea în Ligue 1
Dan Şucu, noul Gigi Becali? "Bagă dictatură" | VIDEO EXCLUSIV Dan Şucu, noul Gigi Becali? "Bagă dictatură" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Dan Şucu a anunţat când va semna noul antrenor al Rapidului! ”Suntem hotărâţi să investim în club”

VIDEO ǀ Dubla lui Lautaro Martinez îi aduce Interului toate cele 3 puncte cu Cremonese

Serie A Publicat pe 28 ian 2023

Cremonese – Inter, partidă contând pentru etapa a 20-a din Serie A, transmisă de Prima Sport 2 şi Prima Play, s-a terminat cu victoria oaspeţilor, scor 1-2.

Deschiderea de scor a fost surprinzătoare. În minutul 11, Okereke a adus în avantaj nou-promovata printr-un eurogol ce l-a lăsat fără replică pe portarul Onana.

Cremonese nu a putut să păstreze, însă, mult timp avantajul. În minutul 21, Lautaro Martinez şi-a arătat instinctul de marcator şi a adus egalarea pentru vicecampioana en-titre a Italiei.

Acelaşi argentinian urma să îşi treacă în cont dubla, în minutul 65, şi să stabilească scorul final al partidei din pasa lui Dzeko.

În urma acestui rezultat, Inter adună 40 de puncte şi urcă pe locul 2. AC Milan, ocupanta poziţiei a 3-a, are 38 de puncte şi urmează să joace acasă cu Sassuolo duminică, de la 13:30, în direct la Prima Sport 1.

Cremonese rămâne pe ultimul loc în Serie A, cu doar 8 puncte adjudecate.