Rapid a anunţat numele noului director sportiv. ”Cred că acest început de drum este unul destul de optimist” Rapid a anunţat numele noului director sportiv. ”Cred că acest început de drum este unul destul de optimist”
Lovitură stelară pregătită de Dan Şucu! Presa engleză anunţă cine e super antrenorul pe care îl vrea la Rapid Lovitură stelară pregătită de Dan Şucu! Presa engleză anunţă cine e super antrenorul pe care îl vrea la Rapid
Naţionala de handbal a României, victorie mare, în faza play-off a CM din 2025 Naţionala de handbal a României, victorie mare, în faza play-off a CM din 2025
Un mare fotbalist francez îl sfătuieşte pe Mbappe să plece în Arabia Saudită Un mare fotbalist francez îl sfătuieşte pe Mbappe să plece în Arabia Saudită
VIDEO | Corvinul - Csikszereda 3-1. Ciucanii au un final de play-off foarte slab VIDEO | Corvinul - Csikszereda 3-1. Ciucanii au un final de play-off foarte slab
”Vedem dacă va accepta”. FCSB vrea să îşi asigure serviciile unui fotbalist experimentat ”Vedem dacă va accepta”. FCSB vrea să îşi asigure serviciile unui fotbalist experimentat

VIDEO | ”E o situaţie pe care trebuie să o gestionăm”. Ioan Ovidiu Sabău ajunge la al doilea eşec în patru zile

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 21 apr 2024

Oţelul Galaţi a învins pe teren propriu, scor 1-0, gruparea Universitatea Cluj, în etapa a cincea din play-out-ul Superligii.

Într-o repriză în care ambele formaţii au avut câte o ocazie de gol, Frederic Maciel a deschis scorul, în minutul 40, cu un şut la colţul lung. În partea secundă, Cisotti a şutat pe lângă poartă, în minutul 76, iar clujenii nu au reuşit să egaleze, deşi Universitatea a jucat mai multe minute în zece oameni, după eliminarea lui Maciel.

Moldovenii s-au impus cu acelaşi scor şi joi, în Cupă. Ovidiu Sabău a recunoscut că e o situaţie grea pentru ardeleni, iar lucrurile trebuie schimbate.

”Era greu să marcăm, pentru că nu am câştigat dueluri. În zonele laterale nu au plecat pe spaţii, au jucat cu spatele. Am ajuns cu foarte puţini jucători în careu, a fost foarte greu să marcăm. Ne-au dominat clar.

E o situaţie pe care trebuie să o gestionăm. Cunosc bine totul, dar nu pot spune public. Mai avem 4 jocuri, trebuie să schimbăm ceva, atitudinea, concentrarea, să avem foame. În timpul jocului trebuie să avem mai multă personalitate.

Sunt total nemulţumit, nu am putut. După meciul de Cupă am fost supărat, puteam intra în prelungiri, dar am tratat superficial o fază. Acum nu pot să fiu supărat, nu am putut pur şi simplu. Am fost obosiţi fizic”