VIDEO | Manchester City nu s-a încurcat în ultima etapă şi e campioană pentru a patra oară la rând VIDEO | Manchester City nu s-a încurcat în ultima etapă şi e campioană pentru a patra oară la rând
Vivi Răchită. mesaj pentru Gigi Becali! ”FCSB va termina pe 3” Vivi Răchită. mesaj pentru Gigi Becali! ”FCSB va termina pe 3”
VIDEO | Rapid - FCSB, astăzi, de la 21:00, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Echipele de start VIDEO | Rapid - FCSB, astăzi, de la 21:00, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Echipele de start
A marcat pentru FCSB în Liga Campionilor şi acum a cucerit titlul în fotbalul feminin, din postura de manager A marcat pentru FCSB în Liga Campionilor şi acum a cucerit titlul în fotbalul feminin, din postura de manager
Deces al unui baschetbalist după ce s-a prăbuşit pe teren la un meci din Jersey Deces al unui baschetbalist după ce s-a prăbuşit pe teren la un meci din Jersey
”Despre proces nu ştiu ce să vă zic”. Miodrag Belodedici a dezvăluit cine e pentru el adevărata Steaua ”Despre proces nu ştiu ce să vă zic”. Miodrag Belodedici a dezvăluit cine e pentru el adevărata Steaua

VIDEO | Echilibrul domină după partidele tur de la Milano şi Eindhoven

Champions League Publicat pe 20 feb 2024

Partidele din ”optimile” UEFA Champions League se văd la Prima Sport! Meciurile Inter - Atletico şi PSV -  Dortmund vor avea loc marţi şi se văd pe Prima Sport 1, respectiv pe Prima Sport 2.

Inter - Atletico 1-0 (Arnautovic 79)

Echipele de start:

• Inter: Sommer – Pavard, De Vrij, Bastoni – Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco – Thuram, Martinez
  • Atletico: Oblak – Molina, Witsel, Gimenez, Hermoso, Lino – De Paul, Koke, Saul Niguez – Marcos Llorente, Griezmann

Minutul 90+5: Final de meci! Inter se impune pe final, cu scorul de 1-0, dar returul va fi unul dificil pentru formaţia lui Inzaghi.

Minutul 79: GOL INTER! Într-un final, Arnautovic marchează, asta după ce Oblak a scos şutul lui Lautaro Martinez!

Minutul 63: Ocazie monumentală ratată de Arnautovic!

Minutul 1: A început partida!

Inter a terminat grupa de calificare, din care au mai făcut parte Real Sociedad, Benfica şi Salzburg, pe locul 2, cu 12 puncte, şi e lider autoritar în Serie A, la 9 puncte de urmăritoarea Juventus.

De cealaltă parte, Atletico Madrid este doar pe locul 4 în La Liga, dar a încheiat pe primul loc, cu 14 puncte, grupa E, din care au mai făcut parte Lazio, Feyenoord şi Celtic.

PSV -  Dortmund 1-1 (de Jong 56 / Malen 24)

• PSV: Benitez – Teze, Schouten, Boscagli, Dest – Tillman, Veerman, Saibari – Bakayoko, L. de Jong, Lozano
  • Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, Schlotterbeck, Maatsen – Sabitzer, Reus, Emre Can -  Malen, Fullkrug, Sancho

Minutul 90+5: Final la Eindhoven! Se anunţă un retur de foc în Germania!

Minutul 56: GOL PSV! Luuk de Jong egalează de la punctul cu var.

Minutul 24: GOL DORTMUND! Malen deschide scorul împotriva fostei formaţii cu un gol superb!

PSV este liderul din Eredivisie, la 10 ”lungimi” de locul 2 şi a terminat grupa de calificare pe a doua poziţie, cu 9 puncte. Din grupa B au mai făcut parte Arsenal, Lens şi Sevilla.

De cealaltă parte, Dortmund a terminat ”grupa morţii”, cu PSG, AC Milan şi Newcastle, pe prima poziţie, cu 11 puncte. Nemţii nu o duc la fel de bine şi în campionat, unde se bat pentru locul 4 cu Leipzig.