Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică” Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică”
Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!
Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare
Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB
Camila Giorgi, acuzată şi de furt Camila Giorgi, acuzată şi de furt
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere

VIDEO ǀ FCSB – FC Voluntari 0-0. Primul meci stagional fără gol în campionat al liderului, la capătul unei prestaţii modeste

FCSB Publicat pe 22 oct 2023

FCSB a încheiat la egalitate pe teren propriu, scor 0-0, cu FC Voluntari, în etapa a 13-a din Superligă.

Într-un meci disputat, dar fără multe cartonaşe galbene, FCSB şi FC Voluntari au jucat pe contre, iar elevii lui Charalambous au ratat mai multe ocazii. Compagno a ratat în minutul 11, apoi Armaş a scos la capul lui Compagno, în minutul 35, acelaşi Armaş a respins la şutul lui Octavian Popescu, douăzeci de minute mai târziu.

Raţă a ratat pentru oaspeţi în minutul 80, apoi Jesus Fernandez a scos şutul lui Miculescu, în minutul 82, iar Băluţă a trimis în bară, în minutul 90+5. S-a terminat 0-0, FCSB are 30 de puncte şi e lider, în timp ce FC Voluntari e oe 12, cu 13 puncte.

VIDEO ǀ FCSB – FC Voluntari 0-0, la Prima Sport 1. Echipele de start:

• FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Ngezana, Radunovic - Lixandru, Ad. Şut, Olaru - D. Rotariu, Compagno, Fl. Coman
  • FC Voluntari: J. Fernandez - Ricardinho, Paz, Armaş - R. Boboc, V. Raţa, Crepulja, D. Andrei, Carnat - Nemec, Dumiter

Minutul 90+6: Final de meci! Se termină 0-0!

Minutul 90+5: Băluţă scapă singur cu portarul dar trage în bară.

Minutul 87: Ovidiu Popescu reia din marginea careului în braţele lui Fernandez. Gazdele cer penalty pentru un henţ la Paz.

Minutul 68: Şut driblează elegant doi adversari şi scoate la 20 de metri pentru execuţia în forţă a lui Pantea pe centrul porţii.

Minutul 51: Ovidiu Popescu centrează din flancul drept la Tavi Popescu. Acesta reia din alergare cu capul pe lângă poartă.

Minutul 45+2: Pauză! Scorul este egal, 0-0.

Minutul 35: Compagno primeşte pe 10 metri, dar trage în blocajul unui adversar din poziţie ideală.

Minutul 18: Rotariu scoate pe culoar la Compagnp, care trage în portarul Fernandez.

Minutul 1: A început partida!

------------------------------------------------

În ciuda diferenţei din clasament dintre cele două echipe, FCSB va întâlni un adversar care i-a pus probleme în stagiunea precedentă. Meciul din turul sezonului regular dintre cele două formaţii s-a terminat la egalitate (1-1) pe terenul vicecampioanei en-titre, care s-a impus cu emoţii în returul de pe arena ilfovenilor (1-2). De asemenea, FC Voluntari a reuşit să termine de 3 ori la egalitate în faţa liderei Superligii în ultimele 6 jocuri directe, în timp ce FCSB s-a impus în alte 3 partide.

Situaţia celor două echipe în clasament:

• FCSB: locul 1, 12 meciuri, 9 victorii, două egaluri, o înfrângere, 25 de goluri marcate, 11 goluri primite, 29 de puncte;
  • FC Voluntari: locul 13, 12 meciuri, 3 victorii, 3 egaluri, 6 înfrângeri, 15 goluri marcate, 23 de goluri primite, 12 puncte.