Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători
Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul
A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB
Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat” Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat”
Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă" Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă"
Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Florin Pîrvu, nemulţumit de egalul cu Rapid. ”Am jucat 70 de minute cu un om în plus”

Petrolul Ploiești Publicat de Daian Cutu pe 15 dec 2023

Petrolul Ploieşti a încheiat la egalitate pe teren propriu, 0-0, cu gruparea bucureşteană Rapid, în etapa a 20-a din Superligă. Giuleştenii au avut un jucător eliminat încă din minutul 6 al partidei.

Iar de la adversari, Paul Papp a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat de arbitrul Adrian Cojocaru.

În contextul în care petroliştii au jucat o bună parte din meci cu un om în plus, antrenorul Florin Pîrvu s-a declarat dezamăgit de rezultat.

”Intensitate mare. Este un derby şi ne-am dorit foarte mult să câştigăm. Băieţii şi-au dorit foarte mult dar, din păcate, nu am reuşit să o facem.

Am jucat 70 de minute cu un om în plus. Am schimbat din mers modul de joc. Am încercat să venim cu centrări, să creăm superioritate pe benzi. Am băgat doi atacanţi, să fim periculoşi. Nu am reuşit să-i deschidem aşa cum am dorit.

Avem jucători care fac sacrifici foarte mari. Cu toţii facem. Muncim foarte mult, în condiţii grele. Nu este uşor. Iar de la începutul jocului, să fie împotriva echipei, înseamnă că e rea intenţie. În loc să încurajezi echipa. Am băgat tot ce aveam mai bun pe bancă

E o răutate şi nu e primul meci. Cred că este ceva intenţionat. Nu mai legat de joc. Ne-am echilibrat, suntem liniştiţi în momentul acesta şi vedem ce va fi”,