Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV

VIDEO | Frankfurt - Leverkusen 1-5. Campioana Germaniei ajunge la 48 de meciuri fără eşec

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 5 mai 2024

Echipa campioană a Germaniei, Bayer Leverkusen, a învins în deplasare, scor 5-1, gruparea Eintracht Frankfurt, în etapa a 32-a din Bundesliga.

Meciul de la Frankfurt a fost la dispoziţia noii echipe campioane. Granit Xhaka a deschis scorul în minutul 12. Hugo Ekitike a egalat pentru gazde, în minutul 32, dar Bayer a intrat în avantaj la pauză, după reuşita lui Patrik Schick, din minutul 44. Partea secundă a meciului a mai adus trei goluri pentru oaspeţi. Exequiel Palacios a transformat un penalti în minutul 58, Jeremie Frimpong a înscris şi el, pentru 4-1, iar Victor Boniface a închis tabela cu golul de 5-1, marcat din penalti în minutul 89.

Bayer Leverkusen a ajuns la 84 de puncte în clasament, în timp ce Eintracht ocupă locul 6, cu 45 de puncte.