Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră
Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie
Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători
Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul
A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB
Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat” Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat”

VIDEO | Încă un pas spre titlu! Bayer Leverkusen s-a impus în derby-ul Rinului

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 3 mar 2024

Bayer Leverkusen a câştigat duminică derby-ul Rinului, la Koln, învingând cu 2-0 echipa locală, FC Koln. „Aspirinele” au ajuns la 34 de meciuri consecutive fără înfrângere.

Gazdele au rămas în zece din minutul 14, când Jan Thielmann a fost eliminat cu roşu direct pentru un atac la Granit Xhaka. Elevii lui Xabi Alonso au trecut în avantaj în minutul 38, prin Jeremie Frimpong, iar în minutul 73 Alejandro Grimaldo a stabilit scorul final, 2-0 pentru Bayer Leverkusen.

Echipa „aspirinelor” a ajuns la 34 de meciuri consecutive fără înfrângere conducând în clasament, cu 64 de puncte, cu zece mai multe decât Bayern Munchen, echipa de pe locul secund. FC Koln e pe locul 16, cu 17 puncte.