Vivi Răchită. mesaj pentru Gigi Becali! ”FCSB va termina pe 3” Vivi Răchită. mesaj pentru Gigi Becali! ”FCSB va termina pe 3”
VIDEO | Rapid - FCSB, astăzi, de la 21:00, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Echipele de start VIDEO | Rapid - FCSB, astăzi, de la 21:00, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Echipele de start
A marcat pentru FCSB în Liga Campionilor şi acum a cucerit titlul în fotbalul feminin, din postura de manager A marcat pentru FCSB în Liga Campionilor şi acum a cucerit titlul în fotbalul feminin, din postura de manager
Deces al unui baschetbalist după ce s-a prăbuşit pe teren la un meci din Jersey Deces al unui baschetbalist după ce s-a prăbuşit pe teren la un meci din Jersey
”Despre proces nu ştiu ce să vă zic”. Miodrag Belodedici a dezvăluit cine e pentru el adevărata Steaua ”Despre proces nu ştiu ce să vă zic”. Miodrag Belodedici a dezvăluit cine e pentru el adevărata Steaua
Dorinel Munteanu, reacţie sinceră după ce Oţelul a pierdut şi cu ”U” Cluj: ”Nu ştiu dacă unii mă consideră nebun!”

VIDEO | Ioan Ovidiu Sabău vede şi partea pozitivă din prestaţia cu Sepsi. ”Destul de bine în prima repriză”

U Cluj Publicat de Daian Cutu pe 25 feb 2024

Sfântu Gheorghe a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a 27-a a Superligii.

Ioan Ovidiu Sabău a tras concluziile partidei şi a identificat şi aspecte pozitive în jocul elevilor săi.

”Încercăm să jucăm fotbal, am luat un punct important. Am avut o primă repriză bunicică, am avut şi o situaţie cu Popa, destul de bine prima repriză. A doua repriză a fost modestă.

E un punct important, e un punct mare pentru noi. Ştiam că nu avem voie să pierdem împotriva unei echipe puternice. Ei ştiu să joace fotbal, chiar dacă au avut mici excepţii.

Sigur, încercăm să găsim soluţii, a fost un meci foarte greu. Am rămas în lupta pentru play-off, dar nu cu şanse mari. Trebuie să luăm 6 puncte în cele trei jocuri, cel puţin.

Trebuie să câştigăm cu Farul acasă, pe urmă cu Botoşani, iar apoi să vedem”,
a explicat Sabău.

”U” Cluj ocupă locul 9 în clasament, cu 35 de puncte, în timp ce Sepsi estte pe 10, cu 34 de puncte.