Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică” Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică”
Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!
Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare
Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB
Camila Giorgi, acuzată şi de furt Camila Giorgi, acuzată şi de furt
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere

VIDEO | Juventus - Fiorentina 1-0. ”Bătrâna Doamnă” ţine aproape de locul doi

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 7 apr 2024

Juventus Torino a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia AC Fiorentina, în etapa a 31-a din Serie A.

Federico Gatti a deschis scorul în minutul 21 al partidei de la Torino, aducând în avantaj gazdele. În minutul 32 lui Vlahovic i s-a anulat un gol, după verificarea VAR, pentru un ofsaid la McKennie.

Oaspeţii au avut o bună ocazie de egalare în minutul 74, la şutul lui Gonzalez, dar torinezii s-au impus la limită şi, după o victorie chinuită, Juventus are 62 de puncte şi se află pe locul 3 în campionat. AC Fiorentina este pe 10, cu 43 de puncte.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a 31-a din Serie A:

Frosinone – Bologna 0-0;

Monza – Napoli 2-4 (Djuric 9, Colpani 62 / Osimhen 55, Politano 57, Zielinski 61, Raspadori 68);

Cagliari – Atalanta 2-1 (Augello 42, Viola 88 / Scamacca 13);

Verona – Genoa 1-2 (Bonazzoli 8 / Ekuban 45, Gudmundsson 58);

Juventus Torino – AC Fiorentina 1-0 (F. Gatti 21).