A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali
Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă” Rrahmani putea fi golgheterul Superligii, dar Lobonţ l-a schimbat. Explicaţie uluitoare. ”Trebuie să-şi canalizeze energia la ce trebuie să facă”
Probleme la FCSB? Elias Charalambous a răbufnit după un nou eşec cu Rapid: ”Vreau să discut cu cineva din conducere!” Probleme la FCSB? Elias Charalambous a răbufnit după un nou eşec cu Rapid: ”Vreau să discut cu cineva din conducere!”
VIDEO | Metz - PSG 0-2. Ladislau Boloni va juca baraj pentru a rămânerea în Ligue 1 VIDEO | Metz - PSG 0-2. Ladislau Boloni va juca baraj pentru a rămânerea în Ligue 1
Dan Şucu, noul Gigi Becali? "Bagă dictatură" | VIDEO EXCLUSIV Dan Şucu, noul Gigi Becali? "Bagă dictatură" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Dan Şucu a anunţat când va semna noul antrenor al Rapidului! ”Suntem hotărâţi să investim în club”

VIDEO | Lazio, victorie lejeră în ”Derby della Capitale”. Ştefan Radu a fost integralist

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 15 ian 2021

Lazio a câştigat categoric contra marii rivale locale AS Roma, cu scorul de 3-0, în cadrul etapei a 18-a din Serie A, în direct pe Look Sport. Ştefan Radu a fost integralist pentru Lazio şi a primit un cartonaş galben în prima repriză.

Gazdele au început foarte bine partida şi au tranşat totul încă din primul act, pe care l-au dominat copios. Golgheterul Ciro Immobile a deschis scorul în minutul 14, după ce a profitat de o desincronizare a defensivei adverse şi a finalizat elegant o pasă de la Lazzari.

Acelaşi Lazzari a mai oferit o pasă de gol, de data aceasta pentru Luis Alberto, în minutul 23. Mijlocaşul spaniol a tras aproape de bară, pe colţul din stângă, portarul Pau Lopez fiind depăşit de fază.

Luis Alberto a reuşit ”dubla” în minutul 67, cu un şut perfect din afara careului, care l-a lăsat din nou fără reacţie pe portarul celor de la AS Roma.

În urma acestui rezultat, Lazio urcă pe locul 7 în campionat, cu 31 de puncte. Cei de la AS Roma stau mult mai bine şi sunt pe poziţia a treia, cu 34 de puncte.

Echipele de start:

• Lazio: Reina - Luiz Felipe, Acerbi, Radu - Lazzari, Milinkovic-Savic, Lucas Leiva, Luis Alberto, Marusic - Caicedo, Immobile
  • AS Roma: Lopez - Mancini, Smalling, Ibanez - Karsdorp, Villar del Fraile, Veretout, Spinazzola - Pellegrini, Mkhitaryan - Dzeko