Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!
Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare
Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB
Camila Giorgi, acuzată şi de furt Camila Giorgi, acuzată şi de furt
VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere VIDEO | Dinamo - Csikszereda, astăzi, de la 20:00, în direct la Prima Sport 1! „Câinii” , favoriţi la prima vedere
A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali A picat varianta Louis Munteanu! Cine este atacantul din Superliga pe care îl vrea Gigi Becali

VIDEO | Lyon - Nice 1-0. Gazdele înscriu la singurul şut pe poartă şi ajung la 3 victorii consecutive în Ligue 1

Ligue 1 Publicat de Daian Cutu pe 17 feb 2024

Olympique Lyon a întrecut vineri seara, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea OGC Nice, într-un meci al etapei a 22-a din Ligue 1.

După ce oaspeţii au lovit bara în minutul 8, prin Mohamed Ali-Cho, Mangala a înscris primul său gol în tricoul lyonezilor, în minutul 22, împotriva cursului jocului. Golul i-a activat pe jucătorii gazdelor, care au trecut pe lângă majorarea scorului în minutul 31. Partea secundă a fost echilibrată, dar nici una dintre cele două echipe nu a mai marcat şi Lyon s-a impus cu 1-0.

OGC Nice rămâne pe locul secund în clasament, cu 39 de puncte, şi riscă să fie întrecută de AS Monaco sau Brest, în vreme ce Lyon a urcat deocamdată pe poziţia a 11-a, cu 25 de puncte.