Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină Doi jucători de la Olympique Marseille, victimele unei tentative de furt de maşină
Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele" Boloni a avut mari emoţii la meciul dintre Lorient şi Clermont. "Am numărat minutele"
NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren" NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren"
OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu
Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră
Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie

VIDEO ǀ Rapid – FC Voluntari 1-2. Giuleştenii intră în criză de rezultate

Superliga Publicat pe 9 dec 2023

FC Voluntari a învins în deplasare, scor 2-1, formaţia Rapid Bucureşti. Într-un meci din etapa a 19-a a Superligii. Este a patra înfrângere stagională pentru giuleşteni.

În minutul 45 un suporter rapidist a avut probleme de sănătate şi au intervenit medicii de pe ambulanţă. Partida a fost întreruptă două minute, până când suporterul a fost cobotât din tribună şi dus la ambulanţă, pe propriile picioare. Ioniţă a ratat în minutul 58 cea mai clară ocazie de până atunci a meciului, şutând din careu, după pasa lui Papeau, dar balonul a fost respins de portarul Jesus Fernandez.

În minutul 66 ilfovenii au înscris prin Nemec, din pasa lui Ricardinho, şi golul a fost validat după două minute de verificare VAR. Oaspeţii au majorat diferenţa de pe tabelă la 2-0 în minutul 73. Sigurjonsson a insistat la o minge în careul rapidist, i-a pasat lui Ricardinho şi acesta l-a învins pe Moldovan. Papeau a redus din diferenţă în minutul 82, cu un eurogol. Acelaşi Papeau l-a pus la încercare în minutul 87 pe Fernandez, dar goalkeeperul ilfovenilor a scos incredibil. Rapid a pus presiune în ultimele minute, însă nu a mai înscris şi echipa lui Cristiano Bergodi a mai făcut un pas greşit în campionat.

Rapid Bucureşti se află pe locul 4, cu 31 de puncte, iar FC Voluntari a urcat pe locul 9, cu 24 de puncte.

Rapid – FC Voluntari 1-2 (Papeau 81 / Nemec 66, Ricardinho 72), în direct la Prima Sport 1. Echipele de start:

• Rapid: Moldovan – Braun, Săpunaru, Iacob, Borza – Oaidă, Kait, Borja Valle – Funsho, Soni, Papeau
  • FC Voluntari: Fernandez – Ricardinho, Matricardi, Armaş – Boboc, Raţă, Crepulja, Andrei, Aliji – Popescu, Nemec

Minutul 90+8: Final de meci! FC Voluntari se impune cu 2-1.

Minutul 81: GOL Rapid! Papeau reia excepţional din prima de la 20 de metri! Mingea s-a dus în vinclu.

Minutul 72: GOL Voluntari! Sigurjonsson recuperează şi scoate la Ricardinho, care profită de desincronizarea apărării.

Minutul 66: GOL Voluntari! Ilfovenii au superioritate în flanc. Ricardinho scoate pentru Nemec care se întinde şi reia în poartă. Reuşita a fost validată la VAR, pentru suspiciune de offside.

Minutul 57: Ioniţă reia din prima din 15 metri. Fernandez se întinde şi scoate execuţia ce a prins efect.

Minutul 46+4: Pauză! Scorul este 0-0. Partida a fost întreruptă câteva minute, deoarece unui suporter i s-a făcut rău, fiind nevoie de intervenţia ambulanţei.

Minutul 26: Acelaşi Papeau reia puţin peste poartă dintr-un unghi bun.

Minutul 14: Papeau primeşte de la Funsho în marginea careului şi trage, dar Fernandez prinde.

Minutul 1: A început partida!