Răzvan Lucescu e campion în Grecia! PAOK obţine dramatic titlul în ultima etapă Răzvan Lucescu e campion în Grecia! PAOK obţine dramatic titlul în ultima etapă
VIDEO | Rapid - FCSB 2-0, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Petrila înscrie cu un şut perfect plasat VIDEO | Rapid - FCSB 2-0, în direct la Prima Sport 1! Derby-ul orgoliilor pe Giuleşti. Petrila înscrie cu un şut perfect plasat
Englezii au dat verdictul după un nou meci integralist pentru Drăguşin: ”Este primul jucător din acest an care a avut inteligenţa necesară să facă asta!”. Ce notă a primit românul

VIDEO | Alexander Zverev a câştigat la Roma al 6-lea trofeu Masters din carieră VIDEO | Alexander Zverev a câştigat la Roma al 6-lea trofeu Masters din carieră
VIDEO | Inter - Lazio 1-1. Campioana Italiei a salvat remiza pe final VIDEO | Inter - Lazio 1-1. Campioana Italiei a salvat remiza pe final
Dumitru Dragomir ştie ce transfer trebuie să facă Becali la FCSB. Surpriză mare: ”Piticul ăsta e cel mai bun!”

Chelsea, victorie importantă contra lui Crystal Palace! Londonezii au avut două goluri marcate în prelungiri | VIDEO

Chelsea Publicat pe 13 feb 2024

Echipa engleză Chelsea a învins luni seara, în deplasare, scor 3-1, pe Crystal Palace, în cadrul etapei a 24-a din Premier League. Gallagher a înscris o dublă pentru învingători, iar Chelsea a înscris de două ori în prelungiri.

Jefferson Lerma a înscris pentru gazde, în minutul 30, iar elevii lui Mauricio Pochettino au reuşit să egaleze imediat după startul reprizei secunde, prin Conor Gallagher.  Acelaşi Gallagher a înscris golul de 2-1, cu un şut frumos, din pasa lui Cole Palmer, în minutul 90+1. Echipa lui Roy Hodgson a căzut şi Enzo Fernandez a făcut 3-1 din pasa aceluiaşi Cole Palmer, trei minute mai târziu.

Acesta a fost şi scorul final al partidei de pe Selhurst Park, prima victorie după două înfrângeri consecutive pentru Chelsea, care este pe locul 10, cu 34 de puncte. Crystal Palace se află pe locul 15, cu 24 de puncte.