Super transferul cu care Gigi Becali vrea să suplinească plecarea lui Florinel Coman. ”Sunt şanse mari” Super transferul cu care Gigi Becali vrea să suplinească plecarea lui Florinel Coman. ”Sunt şanse mari”
Sancţiune anulată în apel pentru Atletico Madrid după un incident rasist pe Metropolitano Sancţiune anulată în apel pentru Atletico Madrid după un incident rasist pe Metropolitano
Simone Tempestini vrea să bată un nou record la Raliul Argeşului Simone Tempestini vrea să bată un nou record la Raliul Argeşului
Marius Şumudică a anunţat cine va fi antrenor la Rapid! ”Mulţumesc conducerii că s-a gândit la mine” Marius Şumudică a anunţat cine va fi antrenor la Rapid! ”Mulţumesc conducerii că s-a gândit la mine”
Kenyanul Eliud Kipchoge spune că a fost victima hărţuirii online după moartea lui Kelvin Kiptum Kenyanul Eliud Kipchoge spune că a fost victima hărţuirii online după moartea lui Kelvin Kiptum
Joselu va primi ceva special, după ce a adus calificarea lui Real Madrid în finala Ligii Campionilor Joselu va primi ceva special, după ce a adus calificarea lui Real Madrid în finala Ligii Campionilor

David Puicea, locul 8, în finala juniorilor la sărituri

Gimnastica Publicat pe 27 apr 2024

Gimnastul David Puicea s-a clasat, sâmbătă, pe locul 8, ultimul, în finala juniorilor la sărituri, la Campionatul European de la Rimini.

Puicea a avut o medie de 13.283 puncte (13.766 şi 12.800), cu care s-a clasat pe locul 8.

Medalia de aur a revenit sportivului britanic Sol Scott (medie de 14.466 puncte).

În calificări, gimnastul tricolor a avut o medie de 13.816 (13.800 şi 13.833), cu care s-a clasat pe locul 5.

În concursul pe echipe, România, cu David Puicea, Alexandru Ionescu şi Sebastian Torcică, a ocupat locul 20, cu un total de 212.962 puncte. Medaliile au fost câştigate de Marea Britanie, aur (240.258 puncte), Italia, argint (240.230) şi Franţa, bronz (238.796).

La individual-compus, David Puicea s-a clasat pe locul 37, cu 73.232 puncte, Alexandru Ionescu pe 49, cu 70.264 puncte şi Sebastian Torcică pe 51, cu 69.466 puncte.

La seniori, România a încheiat pe locul 25 din 30 de participante şi fără vreo calificare în finalele pe aparate.

Rimini va găzdui şi competiţia similară feminină, între 2-5 mai, iar între participante se va afla şi echipa României.