Tony, despre meciul decisiv cu Petrolul. ”Vrem să câştigăm, dar trebuie să fim echilibraţi” Tony, despre meciul decisiv cu Petrolul. ”Vrem să câştigăm, dar trebuie să fim echilibraţi”
Irina Begu s-a calificat în turul doi la Roma. În programul de joi mai sunt trei românce Irina Begu s-a calificat în turul doi la Roma. În programul de joi mai sunt trei românce
Bomba momentului în fotbalul italian! Stefano Pioli, direct la o rivală a lui AC Milan Bomba momentului în fotbalul italian! Stefano Pioli, direct la o rivală a lui AC Milan
S-au încheiat negocierile pentru transferul lui Florinel Coman! Detalii de ultimă oră S-au încheiat negocierile pentru transferul lui Florinel Coman! Detalii de ultimă oră
O jucătoare de tenis cu renume şi-a anunţat retragerea din activitate O jucătoare de tenis cu renume şi-a anunţat retragerea din activitate
Nadal, în direct de la 14:00, pe Prima Sport 2! Adversar-surpriză pe zgura de la Roma Nadal, în direct de la 14:00, pe Prima Sport 2! Adversar-surpriză pe zgura de la Roma

Ladislau Boloni a scos un rezultat nesperat în partida cu Marseille

Ligue 1 Publicat de Tudor Moisa pe 10 feb 2024

Formaţia Metz, antrenată de Ladislau Boloni, a remizat, vineri seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Olympique Marseille, într-un meci din etapa a 21-a a campionatului Franţei.

Marseille a rămas în inferioritate numerică în minutul 30, când a fost eliminat Gigot.

Gazdele au marcat prin Moumbagna, în minutul 56. Pentru Metz a înscris Udol, în minutul 61.

Metz ocupă locul 16 în clasament, cu 17 puncte, iar Marseille este pe 7, cu 30 de puncte. Lider este PSG, cu 47 de puncte (20 de jocuri).

Partidele Lens – Strasbourg şi PSG – Lile vor avea loc sâmbătă, iar meciurile Le Havre – Rennes, Toulouse – Nantes, Lorient – Reims, Clermont – Brest, Montpellier – Lyon şi Nice – Monaco se vor disputa duminică.