VIDEO | Corvinul - Csikszereda 1-0, în direct la Prima Sport 1! Pîrvulescu deschide scorul VIDEO | Corvinul - Csikszereda 1-0, în direct la Prima Sport 1! Pîrvulescu deschide scorul
”Am suferit mult”. Marco Reus îşi încheie aventura la Borussia Dortmund cu o finală de Liga Campionilor ”Am suferit mult”. Marco Reus îşi încheie aventura la Borussia Dortmund cu o finală de Liga Campionilor
Claudiu Niculescu pleacă de la Şelimbăr! S-a aflat unde e dorit Claudiu Niculescu pleacă de la Şelimbăr! S-a aflat unde e dorit
Aurelian Chiţu, ofertat de un club cu pretenţii din Superliga! Salariu de 14.000 de euro Aurelian Chiţu, ofertat de un club cu pretenţii din Superliga! Salariu de 14.000 de euro
”Nu te critică niciodată unul care face mai mult decât tine”. Bogdan Lobonţ i-a răspuns public lui Robert Niţă ”Nu te critică niciodată unul care face mai mult decât tine”. Bogdan Lobonţ i-a răspuns public lui Robert Niţă
S-au tras la sorţi semifinalele Cupei României la handbal masculin S-au tras la sorţi semifinalele Cupei României la handbal masculin

VIDEO ǀ Alexandru Maxim şi Denis Drăguş, din nou decisivi pentru Gaziantep! Românii lui Şumudică fac spectacol în Superlig

Stranieri Publicat pe 11 nov 2023

Alexandru Maxim (33 de ani) şi Denis Drăguş (24 de ani) au marcat primele două din cele trei goluri ale victoriei echipei antrenate de Marius Şumudică în Alanyaspor – Gaziantep 0-3, meci contând pentru etapa a 12-a din Superliga Turciei.

Maxim a deschis scorul în minutul 8 al prelungirilor primei reprize, transformând imparabil o lovitură de pedeapsă. Două minute mai târziu, Denis Drăguş a profitat de o mare gafă a portarului advers şi a reuşit să înscrie cu poarta goală. Riacos a închis tabela în minutul 90 + 5.

Denis Drăguş a ajuns la al 4-lea gol stagional pentru Gaziantep, în timp ce Alexandru Maxim a semnat a doua reuşită pentru ocupanta locului 9 din campionatul Turciei, cu un total de 15 puncte.

Marius Şumudică a ajuns la al doilea succes consecutiv în Superlig. Tehnicianul român nu a putut să stea pe bancă alături de elevii săi, fiind suspendat o singură etapă după ce în runda precedentă a primit cartonaşul roşu.

Sursa foto: Profimedia