Super transferul cu care Gigi Becali vrea să suplinească plecarea lui Florinel Coman Super transferul cu care Gigi Becali vrea să suplinească plecarea lui Florinel Coman
Sancţiune anulată în apel pentru Atletico Madrid după un incident rasist pe Metropolitano Sancţiune anulată în apel pentru Atletico Madrid după un incident rasist pe Metropolitano
Simone Tempestini vrea să bată un nou record la Raliul Argeşului Simone Tempestini vrea să bată un nou record la Raliul Argeşului
Marius Şumudică a anunţat cine va fi antrenor la Rapid! ”Mulţumesc conducerii că s-a gândit la mine” Marius Şumudică a anunţat cine va fi antrenor la Rapid! ”Mulţumesc conducerii că s-a gândit la mine”
Kenyanul Eliud Kipchoge spune că a fost victima hărţuirii online după moartea lui Kelvin Kiptum Kenyanul Eliud Kipchoge spune că a fost victima hărţuirii online după moartea lui Kelvin Kiptum
Joselu va primi ceva special, după ce a adus calificarea lui Real Madrid în finala Ligii Campionilor Joselu va primi ceva special, după ce a adus calificarea lui Real Madrid în finala Ligii Campionilor

VIDEO | Sheffield - Burnley 1-4. Oaspeţii câştigă duelul suferinţei şi speră la salvarea de la retrogradare

Premier League Publicat de Daian Cutu pe 20 apr 2024

Brentford a învins în deplasare, scor 5-1, formaţia Luton Town, în etapa a 34-a din Premier League. Într-un alt meci, Burnley a dispus, tot în deplasare, de Sheffield United, cu scorul de 4-1.

Pe Kenilworth Road, oaspeţii au condus cu 2-0 la pauză, după golurile înscrise de Yoane Wissa în minutele 24 şi 45+1. În repriza secundă Brentford a rezolvat problema învingătoarei în numai trei minute, ducând scorul la 4-0 prin reuşitele lui Ethan Pinnock (min. 62) şi Keane Lewis-Potter (min. 64).

Scorul final a fost însă 5-1, după ce Kevin Schade a înscris în minutul 86, iar Luke Berry a marcat golul de onoare pentru Luton, în minutul 90+2. Brentford este pe locul 14 în clasament, cu 35 de puncte. Luton Town are 25 de puncte şi este pe poziţia a 18-a.

Într-un alt meci al etapei, Burnley a dispus de Sheffield United cu 4-1, într-un meci disputat pe Bramall Lane. Jacob Bruun Larsen a deschis scorul în minutul 38, iar Lorenz Assignon a făcut 2-0 în minutul 40. Gustavo Hamer a redus din diferenţă pentru gazde, în minutul 52, dar Burnley a reacţionat rapid. Lyle Foster a refăcut diferenţa de două goluri, în minutul 58, pentru ca Johann Gudmundsson să închidă tabela cu golul din minutul 71. A fost 4-1 pentru Burnley, care este penultima în campionat, cu 23 de puncte, în timp ce Sheffield United e ultima, a 20-a, cu 16 puncte.