ASA Târgu Mureș și Poli Timișoara au remizat, scor 0-0

ASA Târgu Mureș și Poli Timișoara au remizat, scor 0-0, în derby-ul suferinței, după un meci anost.

Partida s-a disputat pe teren neutru, la Cluj, iar ambele echipe au avut dificultăți în a pune în pericol poarta adversă. Prima repriză a fost lipsită total de ocazii, iar puținii fani aflați în tribune nu au avut ce vedea. Conform informațiilor oficiale de la casele de bilete ale arenei din Gruia, s-au vândut doar patru tichete pentru meciul dintre ASA și Poli.

Mureșul a înscris în minutul 53, prin Marius Constantin, dar golul a fost anulat corect pe motiv de offside. Ciolacu a avut golul în bocanc în minutul 73, dar a șutat în Straton din poziție ideală. Același lucru l-a făcut și Popovici de la oaspeți, rămas singur cu Pap (’83). S-a terminat 0-0, scor echitabil după aspectul jocului.

În urma acestui rezultat, ambele echipe acumulează 10 puncte în clasament și așteaptă play-out-ul pentru a încerca salvarea in extremis de la retrogradare.