Super transferul cu care Gigi Becali vrea să suplinească plecarea lui Florinel Coman Super transferul cu care Gigi Becali vrea să suplinească plecarea lui Florinel Coman
Sancţiune anulată în apel pentru Atletico Madrid după un incident rasist pe Metropolitano Sancţiune anulată în apel pentru Atletico Madrid după un incident rasist pe Metropolitano
Simone Tempestini vrea să bată un nou record la Raliul Argeşului Simone Tempestini vrea să bată un nou record la Raliul Argeşului
Marius Şumudică a anunţat cine va fi antrenor la Rapid! ”Mulţumesc conducerii că s-a gândit la mine” Marius Şumudică a anunţat cine va fi antrenor la Rapid! ”Mulţumesc conducerii că s-a gândit la mine”
Kenyanul Eliud Kipchoge spune că a fost victima hărţuirii online după moartea lui Kelvin Kiptum Kenyanul Eliud Kipchoge spune că a fost victima hărţuirii online după moartea lui Kelvin Kiptum
Joselu va primi ceva special, după ce a adus calificarea lui Real Madrid în finala Ligii Campionilor Joselu va primi ceva special, după ce a adus calificarea lui Real Madrid în finala Ligii Campionilor

”Parcă nu avem voie să câştigăm”. Aurelian Chiţu, atac foarte dur la adresa arbitrajului, după eşecul de la Botoşani

FC U Craiova 1948 Publicat de Daian Cutu pe 14 apr 2024

FC Botoşani a învins clar pe teren propriu, scor 4-1, formaţia FCU Craiova, în etapa a patra din play-out-ul Superligii.

Eliminat în repriza a doua, Aurelian Chiţu a avut cuvinte dure cu privire la maniera de arbitraj.

”Nici nu a fost vorba de penalty. Cartonaş roşu nu mai zic. Doar dacă vrei să ieşi în evidenţă cum ai zis să nu faci la începutul meciului. Ce să mai zic. A stricat jocul. Noi am jucat foarte bine 40-60 de minute. Nu a fost nimic.

Poate dai fault. Niciodată nu poţi să dai roşu. Altfel, ne lăsăm toţi de fotbal. E un moment foarte greu pentru noi. Parcă nu avem voie să câştigăm.

Am început mai greu repriza a doua. Dacă dai acel penalty... Nu mai avem voie să ne atingem, nu mai suntem bărbaţi. Şi acest domn arbitru este...”,